top of page
  • Yazarın fotoğrafıİstasyonTEDÜ

INSPIRE Projesi Final Etkinliği Urla'da Gerçekleşti


Erasmus Plus KA220-VET kapsamında desteklenen iNSPIRE: Innovation for Social Entrepreneurship (Sosyal Girişimcilik için İnovasyon) Projesi; Türkiye'den Innovative Thinking Lab, İrlanda'dan Workplace Innovation Europe, Portekiz'den ISCTE - Instituto Universitário de Lisboa ve İtalya'dan Univerity of Turin ortaklığında yürütülüyor. 20-23 Mart tarihlerinde Dublin'de gerçekleştirilen toplantıda proje kapsamında genç sosyal girişimci adaylarını desteklemeye yönelik tasarlanan eğitim ve mentorlük programı gözden geçirildi.


Proje kapsamında hazırlanan Sosyal Girişimcilik Eğitimi başvuruları 19 Haziran'da tamamlandı. Eğitim programına Sosyal Girişimcilik alanına ilgi duyan ve bu alanda kendi iş fikrini geliştirerek değişim ve etki yaratmak isteyen 142 birey ve grup başvuruda bulundu ve 23'ü başarılı bulundu

Innovative Thinking Lab koordinatörlüğünde, İstasyonTEDÜ, Alternatif Yaşam Derneği ve İhtiyaç Haritası ortaklığında yürütülen Innovation for Social Entrepreneurship (INSPIRE) Projesi Jüri Etkinliği'ni  de içeren Proje Kapanış Toplantısı 2 Eylül'de, Urla’da gerçekleşti.

 

6 Temmuz - 3 Eylül tarihleri arasında uygulanan eğitimlere katılan 12 kişi ve grup iş fikirlerini sundu. Yarışmada 1. olan PNBR ekibi ile 2. olan Yaşamın Aritmetiği ekibi program katılımcısı sosyal girişimlerde stajlarına başlayacak.
5 görüntüleme

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page