top of page
  • Yazarın fotoğrafıİstasyonTEDÜ

Sosyal Girişim Örnekleri Üzerinden Vaka Yazım ÇalıştayıTÜBİTAK desteğiyle gerçekleştirilmesi için gerekli başvuruların yapıldığı Sosyal Girişim Örnekleri Üzerinden Vaka Yazım Çalıştayı ile Türkiye'deki sosyal girişimcilik faaliyetlerini temel alarak bir vaka yazımı eğitimi verilmesi ve uygulamalı vaka yazımı yapılması hedeflenmektedir. Gerçek olaylara dayanan vakalar, sosyal girişimlerin gözünden davranışlarını, deneyimlerini ve etkileşimlerini sosyal etki ve finansal getiri bağlamında inceleyerek sosyal girişimcilik dinamiklerini anlamaya olanak sağlayacaktır. Vakalaştırılacak sosyal girişimcilik deneyimleri, hem öğrencilere hem de sosyal girişimcilik ekosisteminin tüm bileşenlerine farklı deneyimleri inceleme ve geleceğe dair projeksiyonda bulunma olanağı sağlayacaktır. Yakın ve komşu alanlarda çalışan araştırmacıların sosyal girişimcilik alanında bilgilendirilmesi ve tüm dünyada hızla gelişmekte olan bu alana araştırmacı çekilmesi için gereken etkileşim ortamı hazırlanması temel hedeflerden biridir.


İki gün olarak planlanan Çalıştay, University of Worcester'da sosyal girişimcilik ve vaka yazımı alanında uzman Dr. Robin Bell ve Dr. Scott Andrews'ın bilgilendirme sunumlarıyla başlayacak, sosyal girişimcilerle odak grup çalışmasıyla devam edecek, taslak vakaların hazırlanması ve sunulmasıyla son bulacaktır. Çalıştay sonrasında çalışma ekipleri vakalar üzerinde çalışmaya devam ederek vakaları son haline getirecek ve vakalar Case Centre'da yayınlanacaktır.


Vaka geliştirme süreci çalıştay sonrasında çalıştaya davetli, konusunda uzman araştırmacıların süpervizörlüğünde sağlanacaktır. Çalıştaya davetli katılımcıların yanı sıra bu alanda kendini geliştirmek isteyen araştırmacılara alan sağlamak amacıyla açık çağrı usulüyle de katılımcı kabul edilecektir. Çalıştay ücretsiz gerçekleştirilecektir. Gelişmeleri İstasyon'un iletişim kanalları üzerinden takip edebilirsiniz.

49 görüntüleme

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

SocialEASE Projesi Fonlanmaya Hak Kazandı

Geçtiğimiz Mart ayında İstasyonTEDÜ ve TEDÜ Uluslararası Programlar Ofisi işbirliğiile hazırlanıp Erasmus+ programı kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı’na sunulan “KA130-HED Yükseköğretim Hareketlilik Ko

Comentários


bottom of page