top of page
creative hubs.jpg

Yaratıcı Platformlar Değişim Programı

Yaratıcı Platformlar Değişim Programıyla British Council, uluslararası ağlarıyla yerel platformları bir araya getirerek yeni bağlantılar ve fırsatlar yaratıyor. Yaratıcı Platformların kurucuları ve yöneticileri diğer yaratıcı platformların deneyimlerinden faydalanarak sahip oldukları iş modelleri, dünya görüşleri, değerler, hikayeler ve projeler hakkında bilgiler paylaşıyor.

Çeşitli formlarda yaratıcı platform bulunuyor: ‘Makerspace’ler, kuluçkalar, lablar, ‘hackerspace’ler; geçici, kalıcı, dijital, fiziksel, yerel veya küresel. Fakat her biri benzer özellikleri paylaşıyor. Yaratıcı ve özenli insanların ortak çalışma alanına ve deneyim, araç, yatırıma erişimlerine olanak tanıyor. Spesifik topluluklarda konumlanıyor, eşitlikçi prensiplerle çalışıyor ve farklı disiplinlerden, farklı alt yapıya sahip insanlar arasında işbirlikleri kurmak için her yönüyle ele alınarak tasarlanıyor.

  • İstasyonTEDÜ - TED Üniversitesi Sosyal İnovasyon Merkezi ile FuseBox Brighton

  • Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Yaratıcı Sektörler Uygulama ve Araştırma Merkezi ile The Studio Loughborough Üniversitesi

  • PACE Çocuk Sanat Merkezi ile Impact Hub Birmingham

 

Yaratıcı Platformlar Değişim Programıyla British Council “yaratıcı platform”lara kilit paydaşlar olarak değer veriyor ve iyi uygulamaları vurgulayarak, yaratıcı platformları bir araya getiriyor.

 

Daha ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

bottom of page