top of page

Eğitimin Sigortası: Öğretmenlerimiz Projesi

Z Zurich Vakfı tarafından finanse edilen, Eğitimin Sigortası: Öğretmenlerimiz Projesi, Millî Eğitim Bakanlığı, Zürih Sigorta ve Türk Eğitim Derneği ortaklığında yürütülmektedir. BU proje ile meslek hayatının ilk yıllarında köy okullarına atanan kadın öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesinin yanı sıra sosyal girişimciliğe dair bilgi ve farkındalık düzeylerinin artırılarak çalıştıkları köylerde rol model olmaları, sosyal etki odaklı girişimlerin kurulmasına ve yerel kalkınmaya öncülük etmeleri hedefleniyor. Proje, 2018 yılında 50 öğretmeni kapsayacak şekilde başlatıldı. Proje faaliyetleri öğretmenleri geleneksel rollerinin ötesine taşıyarak sosyal ve ekonomik kalkınmanın lokomotifi olarak konumlandırmaya yönelik tasarlandı.

zurich ödül.PNG
zurichsinem.PNG

İstasyonTEDÜ’nün “sosyal etkili öğretmenlik” yaklaşımına yönelik yöntem ve araç tasarımı sürecinde danışmanlık sunduğu proje kapsamında çevrimiçi etkinliklerin/eğitimlerin yanı sıra yılda bir kere yüz yüze buluşma düzenleniyor. 

 

1000 kadın öğretmenin görev yaptıkları köy ve ilçelerde değişime öncülük etmeleri için desteklenmelerini hedefleyen bu proje, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) tarafından düzenlenen Ortak Yarınlar Ödül Programı'nda, “Birlikte Mümkün” kategorisinde ödül aldı.


Proje kapsamında yürütülecek faaliyetlerle öğretmenler yoluyla yeni kuşaklara kolektif sosyal faydayı gözeterek başka türlü iş yapma şekillerinin de mümkün olduğunu anlatmanın sürdürülebilir bir gelecek için elzem olduğu değerlendiriliyor.

 

Proje hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

bottom of page